6 overených trikov pre perfektne zaokruhlený zadok !!

Zdá sa, že dnes medzi dievčatami existuje posadnutosť s dokonalým zadkom. Instagram je plný dievčat s perfektne zatiahnutými, zaoblenými a zdvihnutými zadkami. Avšak veľký zadok nie je len vizuálne skvelý, ale je tiež skvelý pre naše zdravie.

V skutočnosti bolo veľa štúdií, ktoré dokázali, že mať veľký zadok je skutočne dobré pre vaše zdravie. Výskumníci z Oxfordskej univerzity zistili, že ženy s väčším zadkom a stehnami majú nižšie riziko ochorenia súvisiaceho s obezitou, ako je cukrovka a srdcové choroby.

Takže ak chcete mať perfektne tvarovaný, zdvihnutý a zaoblený zadok, tieto 6 efektívne a ľahké cvičenia sú pre vás vynikajúce!

  1. Donkey Kicks

Jednoduché, ale účinné cvičenie. Zostaňte na svojich štyroch. Umiestnite kolená pod boky a ruky pod ramená. Držte svoju ľavú nohu ohnutú na podlahe a zdvihnite pravú, až kým nie je rovnobežná so stropom (do uhla 90 stupňov). Potom začnite stláčať zadné svaly. Potom vráťte nohu späť, ale nedotýkajte sa podlahy. Opakujte 10-12 krát. Potom prejdite na druhú nohu a zopakujte cvičenie pre 3 sady na každej nohe.

  1. Bulharské Split Squats

Toto cvičenie môže byť trochu divné, ale je to veľmi efektívne cvičenie. Vezmite stoličku a umiestnite hornú časť pravého chodidla na ňu. Vaša ľavá noha by mala byť umiestnená pred dĺžkou. V pozícii výpadu začnite znižovať telo, kým vaše ľavé koleno nie je paralelné s podlahou a vaše pravé koleno sa takmer dotkne. Ak sa budete cítiť pohodlnejšie, skúste použiť činky.

  1. Chôdza výpady

Na toto cvičenie môžete použiť činky, alebo nie, záleží len na vás. Stojte rovno, nohy by mali byť od seba vzdialené s ramenami a držte si ruky dolu na bokoch alebo bokoch. Urobte jeden krok vpred jednou nohou a pohybujte sa dolu, až sa vaše zadné koleno takmer dotýka podlahy, pričom drží hrudník a telo vo vzpriamenej polohe. Potom presuňte svoje jedlo a postavte sa. Opakujte cvičenie s použitím druhej nohy. Do 3 sád 10-12 opakovaní na každej strane.

  1. Glute mosty

Jedná sa o jednoduché a skvelé cvičenie. Ležať rovno na chrbte. Ohnite si paže a kolená po stranách alebo ich nechajte zapchatý na žalúdok. Potom znížte chrbát, zdvihnite zadok a stlačte svaly v zadku. Nezabudnite udržiavať úzke stehno a potom začať zdvíhať telo, kým kolená nie sú rovnobežné s bokmi. Podržte túto pozíciu po dobu 4-5 sekúnd. Do 3 sady 10-12 opakovaní.

  1. Sumo Deadlifts

Na vykonanie tohto cvičenia budete potrebovať činku alebo činku. Vaše nohy by mali byť od seba vzdialené s prstami na nohách. Umiestnite činku vedľa nohy. Potom, zatiaľ čo sa ohýbate kolená, dosiahnite za činky. Držte si hrudník a chrbát rovno. Potom stlačte nohy a začnite pritlačiť boky dopredu a stlačením zadných svalov súčasne.

  1. Plavec

Toto je najťažšie cvičenie medzi ostatnými 5, ale je to veľmi efektívne. Zatiaľ čo si ľahnete na žalúdok, dopredu si doprejte ruky niekoľko centimetrov nad zemou s dlhými dlaňami. Snažte sa vytrhnúť vaše gumičky a zároveň zdvihnite obe nohy zo zeme. Potom zdvihnite pravú nohu a ľavú ruku do vzduchu, rovnako ako kúpate. Opakujte proces pomocou druhej strany tela. Rýchlo a rýchlo prepínajte. Do 3 sád, každá 45 sekúnd.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *